04 kwietnia 2017 r. w płockim Kinie „Przedwiośnie” odbyła się Gala wieńcząca konkurs filmowy realizowany w ramach projektu edukacyjnego „Perspektywy BOP”. Wykonawcą obecnie trwającej edycji projektu „Perspektywy BOP” jest Fundacja Inkubator Innowacji, która specjalizuje się m.in. w filmowych projektach edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży.

„Perspektywy BOP” to autorski projekt edukacyjny Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. adresowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w powiecie płockim, która już od 2009 roku zachęca uczniów z Płocka i okolic do wyrażania opinii na temat roli i znaczenia tworzyw sztucznych w ich życiu.

Podczas Gali ponad 200 osób oglądało konkurujące filmy i gromko oklaskiwało zwycięzców.
Najlepszym obrazem okazał się film pod tytułem „Kask”, zrealizowany z udziałem uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.
Zwycięzcom nagrody wręczył Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Basell Orlen Polyolefins – Joseph Tanner.

Każda szkoła, która przystąpiła do konkursu, zgłaszała pomysł na scenariusz, którego motywem przewodnim były tworzywa sztuczne. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 11 szkół. Spośród wszystkich prac, Jury konkursu wyłoniło trzy najlepsze pomysły, które zgłosiły następujące szkoły:

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku – scenariusz filmu pt. „Kask” https://youtu.be/_qG7a4gROk8
Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku – scenariusz filmu pt. „Sukienka Anity” https://youtu.be/AuA2UCelAdI
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie – scenariusz filmu pt. „Portret Pradziadka” https://youtu.be/39h4XC3yJ-M


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *