Od 6 do 23 września można głosować na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie, w tym na projekt rewitalizacji placu zabaw w parku Skwer Ormiański i nauki programowania dla dzieci.

Rewitalizacja placu zabaw w parku Skwer Ormiański

Skwer Ormiański znajduje sie w centrum osiedla Miasto Ogród Sadyba i jest największym obszarem zielonym na tym terenie. Odwiedzany jest licznie przez mieszkańców oraz przyjezdnych. Plac zabaw wymaga pilnej modernizacji, w powierzchni znajdują się dziury, wystają ostre metalowe części – pozostałości po starych urządzeniach. Stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Z placu zabaw zostały usuniete 3 urządzenia i nie zostały zainstalowane w ich miejsce nowe. Drewniane części w domku ze zjeżdżalnią, takie jak drabinki i schodki, są niekompletne i również stwarzaja zgrożenie dla dzieci. Z części metalowych pozostałych urządzeń schodzi farba. Brakuje urządzeń dla najmłodszych dzieci w wieku 1-3 lata. W sąsiedztwie placu zabaw znajdują się 4 przedszkola lub żłobki oraz szkoła podstawowa. Instalacja stołów do gry w szachy i gry planszowe pozwoli młodzieży i seniorom na wspólne spędzanie czasu i integrację międzypokoleniową.

Więcej na temat projektu przeczytasz pod linkiem
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/16566?user=

Nauka programowania dla dzieci

Programowanie to jedna z naszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Już od kilku lat w Polsce zajęcia uczące dzieci programowania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Niestety oferta firm komercyjnych jest dość droga. Ponadto oferta nie jest dostępna na Sadybie. Realizacja projektu umożliwi dzieciom rozwijanie ich umiejętności i spędzanie wolnego czasu łącząc naukę z zabawą.

Więcej na temat projektu przeczytasz pod linkiem
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/18912?user=

LINK DO GŁOSOWANIA:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekty?regional=1

Kategorie: Sadyba

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *